Erkek Cüzdanında Devrim, Büyük Modeller

Umut Varol tarafından tarihinde yayınlandı

7-8 yaşlarımdayken, vitrinin çekmecesinde duran babamın daha öncelerde kullandığı deri, çok gözlü büyük bir cüzdanı vardı. Sarı camlı, retro gözlüğünün yanında duruyordu. O günler için o gözlük retro değildi tabi. Sanırım, yıllar geçtikçe yurtdışı seyahatlerinin azalması ve modanın değişmesinden dolayı ikisi de çekmecede huzur içinde istirahat ediyorlardı. O müthiş ikilinin huzurunu kaçıran bir haylaz vardı ki, işte o bendim.

            Yıllar geçti ve moda yine kendini tekrar etmeye başladı. İçine pasaport, kimlik, kıymetli evrakların konulduğu kocaman erkek cüzdanları tekrar moda oldu. Şimdilerde tabi renkleri ve modelleri biraz farklı, iç açıcı ve daha şık. Telefon kılıfları ile uyumlu renkler. Kılıf ve cüzdanı takım yapıp satan dericiler var. Hatta yanında kemer, anahtarlık gibi bir sürü aksesuarı satanlar var.

            Cüzdanların bu değişimini sadece modaya uymak için kucaklayan tanıdıklarım olmasının yanında, gerçekten işlevsel olarak kullanan bildiklerimde var. Bu değişime en çok cüzdanları patlayacak gibi dolu olan emekli amcalar sevinecek sanırım. Önce bu değişime alışmaları ve kucaklamaları gerekli. Tabi birde şu meşhur yakalı ve tek cepli t-shirtlerinin ceplerinin büyümesi gerekli. Yoksa o cüzdanı nereye koyacaklar?  Bizim gibi ellerinde mi taşısınlar? Bence olabilir.

            Bu cüzdanların büyümesinin en güzel yanı arka cebe girmeyecek olması. Kaldı mı ki hala demeyin, evet varlar. Çoraplarını dizine çekmekten vazgeçmeyen yaşlı dedeler gibi, cüzdanı arka cebine koymaktan vazgeçmeyenlerde var. Peki ne yapalım ön cebe mi sokuşturalım? Olabilir. Arkaya sıkıştırmanızdansa ön cebe sokmanız bence daha iyi. Ama en iyisi siz güzel büyük bir cüzdan alın, telefonu da içine sıkıştırın onu da ceketin, iç cebine koyun. Hesap öderken koltukta cüzdan çıkartmak için kıvranmazsınız ayrıca çok da şık bir hareket olur iç cepten çıkartmak.

            Bu cüzdanlar beni mutlu etti, hemen aldım. Hatta telefon kılıfı ile uyumlu olsun diye kılıfı da değiştirdim. Size de tavsiye ederim. Sizi tanımlayan, kimlik, ehliyet, kredi kartı ve nakit paranızı eskimiş, yıpranmış, bez bir cüzdanda taşımak ve her cebinizden çıkarttığınızda bunla yüzleşmek mi istersin? Yoksa elinde seni mutlu edecek şık bir cüzdan mı taşımak istersin? Seçim senin. Şeytan detaylarda gizlidir unutma.

            Bu yazıyı okuyan hanımefendi, sende eşin, sevgilin, kardeşin veya değerli olan erkek her kimse, ona hediye edebilirsin. Şu eski püskü cüzdanlardan kurtar kıymetlini, hesap öderken çizmesin karizmasını.

Size şuradan alın cüzdanınızı demek isterdim ama şaşkınlar onların ismini burada kullanmamı istemediler, neymiş efendim onlar dünyaya satış yapıyormuş vıdı vıdı vıdı, reklam yaptırıyor gibi düşünülürmüş vıdı vıdı vıdı..

Peki siz bu büyük cüzdanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce nasıl?

Sağlıcakla kalın.


Umut Varol

Selamlar, Umut Ben, spora olan tutkum nedeniyle, TVGFBF (Türkiye Fitness Federasyonu) da değişik zamanlarda 1. ve 2. Kademe Fitness Antrenörü eğitimlerimi tamamladım. Değişik kuruluşlardan personal training hakkında eğitimler almaya devam ettim. Amerika'da bulunan EXOS’dan Tactical Training System (Operasyonel kişilerin spor faliyetleri hakkında) eğitimi aldım. 2012 yılında uvfitness.net sitesini kurdum. Fitness ile ilgili yüzlerce yazı yazdım ve onlarca farklı program tasarladım. Kuleli Askeri Lisesi ve Kara Harp Okulu’ndan mezun oldum. 3 ay süren komando temel eğitimini başarıyla bitirdim. Sonrasında 7 ay süren komanda ihtisas eğitimini başarıyla bitirdim. Bu eğitimlerim sırasında, su altı ve su üstü eğitimleri, paraşütle atlama eğitimleri, ileri seviyede dağcılık ve kayak eğitimi ayrıca ileri seviyede özel birlik harekatına yönelik eğitimlerimi tamamladım. Üst sınıf operasyonel birlikler için spor faaliyetleri konusunda kurs süresi boyunca eğitim aldım. Uzun yıllar komando birliklerinin ve özel birliklerin eğitilmesi görevlerinde bulundum. / / / Şuan da isteyen kişilere hedeflerine ulaşmaları için online destek sağlıyor, yazı çalışmalarıma devam ediyor ve udemy üzerinden eğitimler veriyorum.

6 yorum

Hale · 29 Ocak 2019 3:03 pm tarihinde

Hocam tamda 14 şubat yaklaşırken iyi hatırlattınız. Güzel hediye olur. Ehehe yanına almama ihtimalide yok 😀

Fahri · 26 Ocak 2019 6:45 pm tarihinde

Yeni yeni görmeye başlamıştım insanların elinde, sizinde yazdığınızı görünce almaya karar verdim. Keşke link koysaydınız. İyi günler.

    Umut Varol · 27 Ocak 2019 9:34 pm tarihinde

    Selamlar, bahsettiğim sebepten dolayı link koyamadım ama beğendiğim bir model daha var, elime geçince hoşuma giderse oranın linkini koyacağım.

Can · 23 Ocak 2019 12:31 pm tarihinde

iyimiş, kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir