erkek deri cüzdan

Erkek Cüzdanında Devrim, Büyük Modeller

7-8 yaşlarımdayken, vitrinin çekmecesinde duran babamın daha öncelerde kullandığı deri, çok gözlü büyük bir cüzdanı vardı. Sarı camlı, retro gözlüğünün yanında duruyordu. O günler için o gözlük retro değildi tabi. Sanırım, yıllar geçtikçe yurtdışı seyahatlerinin azalması ve modanın değişmesinden dolayı ikisi de çekmecede huzur içinde istirahat ediyorlardı. O müthiş ikilinin huzurunu kaçıran bir haylaz vardı ki, işte o bendim.

            Yıllar geçti ve moda yine kendini tekrar etmeye başladı. İçine pasaport, kimlik, kıymetli evrakların konulduğu kocaman erkek cüzdanları tekrar moda oldu. Şimdilerde tabi renkleri ve modelleri biraz farklı, iç açıcı ve daha şık. Telefon kılıfları ile uyumlu renkler. Kılıf ve cüzdanı takım yapıp satan dericiler var. Hatta yanında kemer, anahtarlık gibi bir sürü aksesuarı satanlar var.

            Cüzdanların bu değişimini sadece modaya uymak için kucaklayan tanıdıklarım olmasının yanında, gerçekten işlevsel olarak kullanan bildiklerimde var. Bu değişime en çok cüzdanları patlayacak gibi dolu olan emekli amcalar sevinecek sanırım. Önce bu değişime alışmaları ve kucaklamaları gerekli. Tabi birde şu meşhur yakalı ve tek cepli t-shirtlerinin ceplerinin büyümesi gerekli. Yoksa o cüzdanı nereye koyacaklar?  Bizim gibi ellerinde mi taşısınlar? Bence olabilir.

            Bu cüzdanların büyümesinin en güzel yanı arka cebe girmeyecek olması. Kaldı mı ki hala demeyin, evet varlar. Çoraplarını dizine çekmekten vazgeçmeyen yaşlı dedeler gibi, cüzdanı arka cebine koymaktan vazgeçmeyenlerde var. Peki ne yapalım ön cebe mi sokuşturalım? Olabilir. Arkaya sıkıştırmanızdansa ön cebe sokmanız bence daha iyi. Ama en iyisi siz güzel büyük bir cüzdan alın, telefonu da içine sıkıştırın onu da ceketin, iç cebine koyun. Hesap öderken koltukta cüzdan çıkartmak için kıvranmazsınız ayrıca çok da şık bir hareket olur iç cepten çıkartmak.

            Bu cüzdanlar beni mutlu etti, hemen aldım. Hatta telefon kılıfı ile uyumlu olsun diye kılıfı da değiştirdim. Size de tavsiye ederim. Sizi tanımlayan, kimlik, ehliyet, kredi kartı ve nakit paranızı eskimiş, yıpranmış, bez bir cüzdanda taşımak ve her cebinizden çıkarttığınızda bunla yüzleşmek mi istersin? Yoksa elinde seni mutlu edecek şık bir cüzdan mı taşımak istersin? Seçim senin. Şeytan detaylarda gizlidir unutma.

            Bu yazıyı okuyan hanımefendi, sende eşin, sevgilin, kardeşin veya değerli olan erkek her kimse, ona hediye edebilirsin. Şu eski püskü cüzdanlardan kurtar kıymetlini, hesap öderken çizmesin karizmasını.

Size şuradan alın cüzdanınızı demek isterdim ama şaşkınlar onların ismini burada kullanmamı istemediler, neymiş efendim onlar dünyaya satış yapıyormuş vıdı vıdı vıdı, reklam yaptırıyor gibi düşünülürmüş vıdı vıdı vıdı..

Peki siz bu büyük cüzdanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce nasıl?

Sağlıcakla kalın.

Umut Varol

Kişilere özel olarak online fitness danışmanlığı vermekteyim. Benden destek almak için online fitness danışmanlığı sayfasını inceleyebilirsiniz.

6 thoughts to “Erkek Cüzdanında Devrim, Büyük Modeller”

  1. Hocam tamda 14 şubat yaklaşırken iyi hatırlattınız. Güzel hediye olur. Ehehe yanına almama ihtimalide yok 😀

  2. Yeni yeni görmeye başlamıştım insanların elinde, sizinde yazdığınızı görünce almaya karar verdim. Keşke link koysaydınız. İyi günler.

    1. Selamlar, bahsettiğim sebepten dolayı link koyamadım ama beğendiğim bir model daha var, elime geçince hoşuma giderse oranın linkini koyacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir