ENERJİ2030 – Kurumsal Fitness Koçluğu

Kurumsal Fitness Danışmanlığı

Bu sayfa içerisinde, kurumsal firmaların çalışanları için oluşturduğum yerinde eğitim programı olan Enerji2030 hakkında bilgi edineceksiniz.

ENERJİ2030 Nedir?

            Enerji2030 Fitness Programı, beyaz yakalı çalışanların karşılaştıkları genel vücut ağrıları, uzun süreler hareketsiz kalmak, düşük enerji, zindelik hissinin yoksunluğu, mental zayıflama, zamansızlık gibi birçok detayı göz önüne alarak hazırladığım egzersiz yaklaşımıdır.  

            Ofis çalışanlarının sıklıkla karşılaştığı, zayıflayan kalça, bacak, omuz ve core bölgesinin yeniden fonksiyonel olarak güçlendirilmesi öncelik olarak belirlenmiştir.

            Enerji2030, en çok faydayı elde edebileceğiniz çok spesifik egzersizlerden oluşan minimal ekipman içeren öğle arasında yapılabilecek kısalıkta ve yüksek etkide olması için tasarlanmıştır. Öğrenilmesi kolay, öğrenildikten sonra, ev ortamında veya şirketin bahçesinde bile kolaylıkla yapabileceğiniz bir plandır. 

            İki adet spesifik ekipmana ihtiyaç vardır, kettlebell ve clubbell.

Enerji2030’dan Ne Beklemelisiniz?

 • Ofis çalışanlarının sıklıkla çektiği sırt ağrılarının azalması,
 • Bozulan postürün daha iyi hale gelmesini
 • Enerji artışı
 • Mental dayanıklılık artışı
 • Kardiyovasküler gelişim (belirli oranda)
 • Fonksiyonel kas & kuvvet gelişimi (belirli oranda)
 • Zayıflayan kalça, bacak, sırt, omuz ve core bölgesinde gelişim
 • Gündelik spor faaliyetlerine daha kolay uyum (Basketbol, yüzme, trekking vs.)
 • Kısa sürede tamamlanabilmesi
 • Her yerde uygulama imkanı
 • Kolay öğrenim ve kolay ilerleme

Enerji2030 Ne Değildir?

            Enerji2030 vücut geliştirme, pilates, zumba, yoga veya herhangi bir sınıfa giren bir program değildir. Özel olarak tasarlanmıştır. Kullanılan egzersizler maksimum fayda sağlayan bütünsel egzersizlerdir. Enerji2030 yeni bir fitness türü değildir. Mucize bir yöntem değildir. Yukarıda bahsettiğim beyaz yakalıların sıklıkla karşılaştığı sorunlara çözüm üretmeyi amaçlayan program tasarımıdır.

            Bu program ofis koltuğunda sağa sola bir iki esneme ve uzanmadan oluşan bir çalışma değildir. Ağırlık kullanmanız gereken, antrenman yapar gibi uygulamanız gereken, sizi belirli oranda zorlayacak ve fiziksel kapasitenizi daha yukarıya taşımayı amaçlayan, terleyeceğiniz bir programdır. 

Enerji2030’dan Ne Beklememelisiniz?
 • Vücut geliştirme tipi kas gelişimi sağlamaz
 • Zayıflama veya yağ yakım programı değildir. (Kilo kaybı alınan kalori ile ilgilidir)
 • Mucize bir yöntem değildir.

Sistem Nasıl İşliyor

            Enerji2030 Fitness Programı yerinde eğitim odaklı, workshop çalışmasıdır. Katılım sağlayacak ekibin, zaman esnekliğine göre teorik anlatım ve pratik uygulama olacak şekilde iki kısımda yapılır. 2 saat teorik anlatım, 2-4 saat pratik uygulama yapılır. İki kısmın aynı gün içerisinde yapılması bütünleyici olması açısından önemlidir.

            Yurt dışı ve yurt içi her bölgeye, ulaşım ve konaklama talep eden tarafa ait olmakla birlikte uygulama yapma imkanına sahibiz.

            Workshop katılımı sağlayan kişilerin ilerlemelerini kontrol edebilmek ve video değerlendirmelerini yapabilmek için 30 gün süreyle aktif olacak whatsapp grubu oluşturulur. İsteğe bağlı olarak grup süresi uzatılabilir. Uygulayıcıların egzersiz videoları grup üzerinden değerlendirilir.

Enerji2030 Programı Neler İçeriyor?

            Enerji2030, ana kısım ve destek kısmı olmak üzere birbirini tamamlayan iki kısımlı antrenman modelidir. 

Ana kısım daha önceden bahsettiğim faydaları elde edebilmek için 2 temel egzersizin kolaydan zora doğru en iyi şekilde öğrenilmesini hedefler. Ana kısım bu iki temel egzersizin ilerlemelerini içine almaktadır. Toplam uygulama süresi 20dk olacak şekilde hedeflenmiştir. Performans göstermeniz gereken 20dk süreli antrenman modeli. 

Destek kısmı ise, yukarıda sayılan faydaların üzerine bir miktar daha kuvvet ve kas kazanmak isteyen kişiler için 10dk sürecek 4 temel egzersizi içeren çalışmadır. 

Enerji2030 çalışmasına başlamadan önce, pratik ısınma yapılabilmesi için seçilmiş egzersizlerin ve antrenman sonrası soğuma için seçilmiş egzersizler uygulama bölümünde detaylı şekilde anlatılır.

Program içerisinde geçen egzersizlerin, antrenman modeli şeklinde nasıl uygulanacağı detaylı şekilde anlatılır ve katılım sağlayan kişilere bilgi notu olarak teslim edilir. 

Enerji2030 sadece tek antrenman programından oluşmaz, öğrenilen temel egzersizlerin çeşitlemeleri, egzersiz ilerlemeleriyle birlikte, farklı programların farklı günlerde uygulanmasını hedefler. 

Enerji2030 SUPREME

Supreme, Enerji2030 çalışmasının tamamen fiziksel kapasiteyi arttırmaya odaklandığı güç aktarımı ve kondisyon çalışmalarının eklendiği bir üst seviye plandır. Supreme planında, süre 20dk uzamakta ve bir kaç ekipmana daha ihtiyaç olmaktadır. Birinci ekipman, 2-3kg ağırlığında deri sağlık topu, ikinci ekipman olarak ise, kürek aleti veya assault air bike seçilebililir.

kurumsal fitness danışmanı

Supreme, kişinin fiziksel kondisyonunu ve kuvvet aktarım seviyesini daha yukarıya taşımak için oluşturulmuştur. Düzenli şekilde uygulama sonucunda fiziksel fitness kapasitesinde ciddi artış gözlemlenebilir.

Enerji2030 Programı Nasıl Oluştu?

            Enerji2030 programı, şirket ortamına spor salonu oluşturma isteği, minimal alan, minimal ekipman, minimal zaman düzleminde maksimum faydayı elde etmek isteyen başarılı şirketlerin hedefleriyle örtüşen modelleme talebine yanıt olarak ortaya çıktı. Lokal uygulamalar sonrasında elde edilen faydanın talep eden topluluk ve şirketlere ulaşabilmesi adına workshop formatında sunulmaya başladı.

Kurumsal Katılım

 • Kurumsal firmalar için katılım sağlayacak kişi sayısına, istenilen zaman genişliğine ve ekstra taleplere göre fiyatlandırma değişmektedir.
 • Fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçiniz.

Kişisel Katılım

 • Kişisel veya mini grup katılımları için 1 günlük workshop düzenlenme fiyatlandırması sayıya göre değişmektedir.
 • Fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçiniz.

Ön Talep ve Detaylı Görüşme İçin Formu Doldurabilirsiniz.

Direk mail ulaşımı : umut@umutvarol.com.tr