Fitness İle ilgili sorularınıza yanıt verebilirim 🙂

12 yorum

faruk · 12 Aralık 2018 6:01 pm tarihinde

Hocam selamlar, birkaç aydır ağırlık çalışıyorum bicepslerden omuz bölgeme uzanan çatlaklar oluştu daha fazla oluşmaması için nasıl çalışmalıyım?

  Umut Varol · 13 Aralık 2018 4:29 pm tarihinde

  Selamlar, bu durum biraz genetiklede ilgili olabilir. Tam olarak fiziki görünümünüzü bilemiyorum. Eğer vücudunuz biraz yağlıysa ve siz hipertrofik bir çalışma yaptıysanız, deri elastikiyeti buna cevap verememiş ve çatlamış olabilir. Hipertorfik çalışma yerine, kuvvet tipi çalışmalar ya da yağ yakımı tipi çalışmalar yapabilirsiniz.

Feyza · 16 Eylül 2018 11:31 pm tarihinde

Selamlar hocam, benim popom çok dışa çıkık duruyor etek falan giyince arkası hep havada kalıyor bu normale döner mi? Çok rahatsız oluyorum. Ne yapmalıyım? Kilolu değilim,165cm 52 kiloyum.

  Umut Varol · 17 Eylül 2018 2:32 pm tarihinde

  Selamlar, aslında bir çok kadının isteyipte ulaşamadığı bir durum tabi postur bozukluğu yoksa. Belinizde fazla çukurluk varsa (lordoz) bu durumdan kaynaklanıyor olabilir. Postur Bozuklukları yazımı okursanız daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz. Sorunuzun yanıtına gelince, evet düzelir.

fatih · 2 Ağustos 2018 2:03 pm tarihinde

Merhaba hocam 6 aydır fitness yapmaktayım bir 6 ay daha üyeliğim var hem spor salonu hemde sizin “Aletsiz Evde Vücut Geliştirme, Fitness Eğitimi & Programları” dersini birlikte götürebilir miyim yada tavsiye ettiğiniz başka bir ders var mı. Haftada 3-4 gün spor salonuna gitmekteyim.

  Umut Varol · 2 Ağustos 2018 2:50 pm tarihinde

  Selamlar,
  1) Eğer 6 ay daha salona devam edeceksen ve haftada 4 gün devam edebiliyorsan bence bu süreyi – eğer isteğin varsa – ağırlık çalışarak değerlendirmen daha iyi olacaktır. İyi bir kas gelişimi ve görünüm için nasıl antrenman yapman gerektiği hakkında detaylı eğitimi “Bilimsel Vücut Geliştirme” içerisinde bulabilirsin.

  2) Diğer yandan, aletsiz şekilde kas gelişimi için hazırladığım eğitimi fitness salonunda uygulayabilirsin. Fakat ağırlık çalşması ile karıştırmamak gerekir. Ağırlık çalışması ile aletsiz programlar karıştırmamanın sebebi, aletsiz programlar zaten maksimum derecede zorlayacak şekilde düzelendi. Birde bunun üzerine ağırlık çalışmak fazla antrenman yapmak anlamına gelir.

  3) Yukarıda anlattıklarım ağırlık ve vücut ağırlığı çalışmaları birleştirilmemeli anlamına gelmemeli, doğru bir plan ile birleştirilebilir. Benim verdiğim eğitimler bir konu üzerine spesifik hazırlanmıştır.

  Umarım açıklayıcı olmuştur.

deniz · 1 Ağustos 2018 11:47 pm tarihinde

Hocam kolay gelsin. Acaba size ulaşabileceğimiz bir mail adresiniz var mıdır? Yanıtlarsanız çok sevinirim 🙂

Sude · 1 Ağustos 2018 5:33 pm tarihinde

Hocam merhaba, model vücudu antrenmanını uyguladığımda diyet yapmadan nasıl bir sonuç alırım? Diyet yapmak bana çok zor geliyor. Normal besleniyorum ama onun yapı bunun tuzu diye uğraşamam. 3 öğün yiyorum arada öyle cips kola vs yok. Abur cubur hiç yemiyorum zaten. Bol bol su ve çay tükeytiyorum. Bu şekilde model vücudu antrenmanlarınız bende nasıl bir değişiklik oluşturur? 165cm 55 kg yim 31 yaşındayım. Hafif göbeğim var, diğer yerlede öyle büyük problem yok. Birazda sırtımda hafif eğiklik var. Teşekkür ederim

  Umut Varol · 1 Ağustos 2018 9:51 pm tarihinde

  Selamlar, bahsettiğin şekilde beslenmene devam ettiğini ve hiç değiştirmediğini düşünerek yanıt vereceğim. Hiçbir şekilde beslenmeni değiştirmezsen, Model Vücudu Antrenmanını uyguladıkça vücudunda oluşan kalori açığı sayesinde yavaş yavaş kilo kaybetmeye başlarsın. Antrenmanlar sayesinde bütün vücudun hızla sıkılaşır. Bu sayede 1 beden küçülmüş gibi olursun. Vücudun sıkılaşmanın yanında, şekillenir ve daha yağsız bir hale gelir. Şekillenmekten kastım, daha güzel bir kalça, bacaklar, omuzlar, sırt ve bel. Selülitlerin varsa azalır. Sırtında bahsettiğin eğiklik duruş bozukluğundan kaynaklıdır muhtemelen. Bu durum da yavaş yavaş düzelir. Özgüveni daha yüksek bir görünüme kavuşursun. Çevrenden şu tepkiyi alacaksın, “senin bir havan değişmiş ama tam ne olduğunu anlayamadım” İyi çalışmalar.

Aslı · 31 Temmuz 2018 9:18 pm tarihinde

Selamlar hocam, eğitimlerinizi aldığımızda ne kadar süre kullanabiliriz?

  Umut Varol · 31 Temmuz 2018 9:20 pm tarihinde

  Selamlar, eğitimleri udemy/com üzerinden satın aldığınızda ömür boyu kullanım hakkına sahip olursunuz. Eğitimleri şuan udemy üzerinden sağlamamın sebebi budur. Bana birşey olsa dahi, sizin eğitimleriniz udemy tarafından size sunulmaya devam eder.

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.