Göbek Eritme Hareketleri ve Programı

Göbek Eritme Karın Sıkılaştırma Hareketleri

Evet hanımlar kalça sıkılaştırma basen eritme programından sonra çok istediğiniz göbek eritme ve karın sıkılaştırma hareketleri ve programı sizin için hazır. Yapmanız gerekenleri hemen anlatmadan önce biraz göbeğinizden bahsedelim, çünkü o göbek bir günde oluşmadı ve bir günde de erimeyecek.

Programı dikkatle incelemenizi ve detaylara odaklanmanızı istiyorum. Bazen detayları kaçırabiliyor ve tam olarak uygulamıyorsunuz. Benden uyarması.

Göbek eritme ve karın sıkılaştırma hareketlerinin videolarını ve açıklamaları yazının sonunda bulacaksınız, hemen heyecanlanmayın, önce nasıl uygulanacağınızı detaylı şekilde anlatacağım. Lütfen programa başlamadan önce göbeğinizin resimlerini çekin, ölçülerinizi alın ve ilerleyen süreçte karşılaştırın. Bana gönderin ve sitemizde yayınlayalım.

Karın Sıkılaştırma Hareketleri ve Programı Neyi Hedefliyor?

Hanımlar göbek eritme konusu düşündüğünüz kadar basit değil. Bu programın hedefi ise basit. Bel çevreniz ve karın bölgenizi iyi şekilde çalıştırmak ve seçilen egzersizler sayesinde kalori yakma hızınızı yükseltmek.

Göbek eritme ve karın sıkılaştırma hareketleri sayesinde karın bölgeniz çalıştıkça daha sıkı hale gelecektir. Bu sıkılaşma beden ölçünüzü küçültecektir. Fakat tamamen zayıflamak için bu program yeterli değildir. Amacınız total anlamda kilo kaybetmekse bu program sizin hedefinizi tam olarak uygun değil.

Eğer öncelikli amacınız bütün vücudunuzu şekillendirmek ise, Kadın Fitness : Model Vücudu Eğitimi ve Antrenmanı sizin için daha idealdir.

Benim bu programı oluştururken aklımda şöyle bir fikir vardı, bir sürü hanımefendi, karın bölgesini hiç çalıştırmadığı için, karın kasları sıkılığını kaybetmiş durumda. Bu da maalesef ki göbek bölgesinin daha fazla görünmesine sebep oluyor. Bu düşüncemin ışığında, göbek bölgenizi sıkılaştıracak ve bu sırada size kalori yaktıracak bir program oluşturmayı tasarladım. Göreceksiniz ki, bu programa devam ettikçe göbek bölgeniz sıkılaşarak yavaş yavaş küçülecek ve bel çevrenizin ölçüsü düşecek. İşin güzel yanı, vücudunuzun düğer bölümlerinde pek değişiklik olmayacak. Güzel fikir değil mi?

Ayrıca yapacağınız egzersizler bel çevrenizi iyi şekilde çalıştıracağı için, duruşunuz içinde iyi olacak, daha dik durduğunuzu fark edeceksiniz.

Bu programdaki egzersizler tabi ki vücudunuzun farklı yerlerini çalıştıracak ve size ekstra kalori harcatacak. Eğer vücudunuzun tamamında kilo kaybetmek istiyorsanız, sabırla bekleyin çok yakında o programda siz hanımefendiler için hazır olacak.

Göbek Eritme Programı ve Beslenme

Stres yok hanımlar, size diyet falan önermeyeceğim, zaten oldum olası kuralları olan diyetleri sevmem. Bunun yerine sağlıklı beslenme konusunu dilim döndüğünce anlatmayı tercih ederim. Şimdi sağlıklı beslenmeye falan da girmeyeceğim.

Normal beslenmenize devam etseniz bile, bu program size fayda sağlayacak ve bel çevrenizin ölçüsü azalacaktır. Fakat sadece günde üç öğün tüketir ve asla ara öğün yapmazsanız, yemekler de ekmek ve unlu mamul tüketmezseniz daha etkili olacağını göreceksiniz. İşte bu kadar 😀

Karın Sıkılaştırma Programı Ne Kadar Sürede İşe Yarar

Efendim o göbek bir haftada olmadı 1 haftada erimez. Fakat her hafta göbek bölgenizdeki değişikliği görebilir ve zamanla ölçüsünün düştüğüne tanıklık edebilirisiniz.

Kısacası, zaman tamamen sizin mevcut durumunuz ile ilgili. Gidilecek yol uzunsa uzun sürecektir. Gidilecek yol kısaysa kısa sürecektir. O yüzden sürekli zaman düşünmeyin, bugün başlayın ve hep daha iyiye doğru ilerleyin.

online koçluk fitness uzaktan eğitim

Göbek Eritme Programı Nasıl Uygulanacak?

Göbek eritme ve karın sıkılaştırma programı sizi sıkmaması için iki farklı antrenman içeriyor. Antrenman A ve Antrenman B. Siz haftada 6 gün bu antrenmanları değişimli olarak uygulayacaksınız. Bir gün A ise diğer gün B. Nasıl her gün saatlerce mi? Hayır tabi ki. Antrenmanları kısa kısa oluşturdum, biliyorum ki sizler çoook meşgulsünüz. Hiç bitmeyen işleriniz var ve hiç vaktiniz yok. 😀

Bu programı tam olarak anlayabilmeniz için, set, tekrar sayısı ve dinlenme süresi terimlerini bilmeniz gereklidir. Bu terimleri bir daha uzun uzun anlatmamak için, Kalça Sıkılaştırma Basen Eritme Egzersizleri ve Programı başlıklı yazımı incelemenizi tavsiye ederim. Orada bir başlık altında anlattım, hızlıca bulabilirsiniz.

Göbek Eritme Programı A

“Göbek eritme programı” A dört farklı hareketten oluşmaktadır. Bu hareketlerin ilk 3 tanesi statiktir. Yani poz şeklindedir. Siz bu üç hareketi uygularken, o pozu yapacak ve o pozda istenilen süre kadar bekleyeceksiniz. Dördüncü egzersiz ise hareketlidir.

Programı şu şekilde uygulamalısın; ilk iki hafta her egzersizi 2 set uygulamalısınız her egzersiz 45 sn boyunca uygulanmalıdır. Dinlenme süresi 45 sn den daha az olmalıdır. 20 ila 45 sn arasında. 20 sn den daha az veya 45 sn den daha fazla dinlenmeyin lütfen.

Sizin için anlatımı biraz genişleteyim, Boat pose 45 sn uygulanır, hemen ardından 45 sn boşluk verilir ve tekrar boat pose uygulanır. Bu tam olarak 2 settir. Sonrasında 45 sn dinlenilir ve diğer hareket olan dolphin plank pose 45 sn yapılır. 45 sn dinlenir ve dolphin plank pose tekrar yapılır. 45 sn dinlenilir, side plank pose uygulanır ve bu şekilde bütün egzersizler uygulanır.

Yukarıdaki anlatımım her hareketin 2 set yapılması ve dinlenme süresinin 45 sn verilmesi ile ilgilidir. 3 v 4 cü haftalar hareket süresi değişmeden set sayısı 3 e çıkarılmalıdır. Sonraki haftalarda ise set sayısı 4 e çıkarılmalı, 4 setten fazla yapmanıza gerek yok. İlerleyen süreçte setler arası dinlenmeyi 20 sn ye düşürmek hedeflenmelidir.

Boat Pose ( Yoga Karın Pozu )

Boat pose karın kaslarınızı sıkılaştırmak için ideal hareketlerdendir. Özellikle yoga uygulamalarında çok fazla kullanılır. Burada genel esneklikten dolayı, bacaklarınızı tam olarak düz hale getiremezseniz hafifçe kırıl halde tutabilirsiniz.

Dolphin Plank Pose ( Karın Hareketi )

Dolphin plank pose karın kasları, omuz ve kol kaslarınız için ideal hareketlerden dir. Göbek eritme için kullanılması uygundur. Burada vücudunuzu poz esnasında sabit tutmalısınız. Göbeğinizi aşağıya düşürmeden, düzgün ve doğrusal şekilde olmalısınız.

Side Plank Pose ( Karın Hareketi )

Side plank pose belinizin yan kısımlarını çalıştırmak için idealdir. Ayrıca omuz, sırt ve kolunuzu bir miktar çalıştırır. Yan şekilde pozu aldığınızda bacaklarınızı sabit tutmanız yeterlidir.

İnch Worm and Down Dog ( Karın Hareketi )

Bu hareketi videoda görüldüğü gibi verilen süre boyunca uygulayın. Kol, omuz, sırt kaslarınızı da bir miktar çalıştıracaktır.

Karın Sıkılaştırma Programı B

Göbek eritme programı B ise, statik olmayan egzersizlerden oluşur. Yani poz şeklinde değildir. Bu egzersizler gösterildiği gibi uygulanmalıdır. Yukarıda set, tekrar ve set arası dinlenme konusunu detaylı anlattığım için tekrar etmeyeceğim.

Bu programda da ilk iki hafta hareketler 2 set ve 15-20 tekrar uygulanmalıdır. 3 ve 4 üncü haftalarda ise, hareketler 3-4 sete çıkarılmalı, ilerleyen haftalarda ise 4 setten fazla yapılmamalı, tekrar sayısı 15-20 lerden 20-30 a çıkarılmalıdır. Set arası dinlenme süresi 60 sn olmalıdır. Çok ileri haftalarda 30-45 sn düşürülebilir.

Reverse Crunch ( Karın Hareketi )

Karın kaslarınızı çalıştırmanız için en ideal hareketlerden bir tanesidir. Videoda görüldüğü gibi uygulayın.

Russian Torso Twist ( Karın Hareketi )

Bu egzersizde bir miktar geriye yatmak ve karın kaslarını gergin hale getirmek önemlidir. Hemen top kullanmanıza gerek yok, ilerleyen süreçte kullanırsınız.

Leg Drop ( Karın Egzersizi )

Burada dizlerinizi kırık olarak yapmanızı istiyorum. Eğer yapabiliyorsanız dizlerinizi kırmadan da yapabilirsiniz.

Bird And Dog ( Karın Egzersizi )

Bu hareketi iki şekilde de yapabilirisiniz. İsterseniz her tekrarda kol ve bacak döngüsünü değiştirin, isterseniz bir tarafı birin sonra diğer tarafa geçin. Unutmayın çapraz şekilde kol ve bacaklar birbirine çekilecek.

6 thoughts on “Göbek Eritme Hareketleri ve Programı”

  1. Ben göbeğimi eritmek ve kalçamı büyütmek istiyorum ama kilomdan olmak istemiyorum :)Nasıl bir program önerirsiniz ^_^

    1. Selamlar, bahsettiğiniz durum hakkında biraz fikir yürüteyim. Fakat mevcut durumunuzun bu yaklaşımı değiştirebileceğini bilmenizi isterim. Sabit kiloda kalarak, göbeğinizi eritmek, dümdüz bir karın yani ve kalçanızı büyütmek istiyorsunuz. Kısacası göbekteki fazlalıklar kalçaya kaysın istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken, ağırlık çalışmaya başlamak olacaktır. Ağırlık çalışırken, haftada iki gün kalçanızı büyüteceğiniz çalışmaları yapmalı, iki gün karın bölgeniz için çalışma yapmalı ve bir günde üst vücudunuzu çalıştırmalısınız. Bunu yaparken, kilo kaybetmeyecek şekilde kalori alımını dengelemelisiniz. Ayrıca kalori alımı sırasında beslenmenizi protein, karbonhidrat ve yağ olarak dengeli şekilde kurmalısınız. Detaylı bir çalışma gerekir. Benden yardım isterseniz, kişiye özel online antrenör sayfasına göz atmanızı tavsiye ederim.

  2. Ağırlığı olan hulahop kullanarak karın ve bel bölgesini inceltmek mümkün müdür?
    İnternette içe doğru kıvrımları olan 1-2 kg arasında modelleri mevcut. Ben de 1.2 kg aldım ama ne kadar süre ne sıklıkla kullanmam gerektiğine dair bir yazı bulamadım.

    1. Selamlar, bu konu hakkında inanın bir fikrim yok. Fakat internetten kısa bir araştırma yaptığımda hulohop çevirmenin tempolu yürüyüşe göre biraz daha fazla kalori yaktırdığını gördüm. Yağ yakımı için faydalı olduğu hakkında fikir yürütebiliriz. Diğer yandan kasları çalıştırması açısından çok etkili olacağını düşünmüyorum. Bunun yerine evde kendi başınıza yapacağınız fitness çalışmaları hem belinizin incelmesi hemde güzel bir fiziğe ulaşmanız için çok daha verimli ve etkili bir yol olacaktır. Size önerebileceğim antrenman ise, Model Vücudu Antrenmanı olacaktır.

  3. Hocam benim göbeğim yok ama belim biraz kalın, bu programı uygulasam belim incelir mi? Ya da sıkılaşır mı? birde ben böyle hafif çizgi olsun istiyorum karnımda böyle seksi görünen

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir