Her Kadın Güzel Bacaklara Sahip Olabilir Mi?

Güzel Bacaklara Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

Sevgili hanımlar, burada bahsedeceğim konu her kadının güzel bacaklar elde edip edemeyeceğidir. O yüzden önce güzel bacakları biraz tanımlayalım. Güzel bacakları gördüğümüzde hepimiz biliriz ki, bunun özel bir ölçüsü yoktur. Tabi estetik cerrahlarına sorarsak eminim bu işlemi yaparken baz aldıkları bir takım kalıplar vardır.

Güzel bir bacağı düşündüğümüzde, şu cm genişlik şu cm uzunluk olmalı diyebileceğimiz bir kalıp yok, fakat kişinin fiziki yapısına uyumlu ve orantılı bir görünüme sahip olması gerektiğini biliyoruz. Kalça ile uyumlu, yukarıdan aşağıya doğru incelen, baldır kısmında ve bilekte zarif bir inceliğe sahip olan, belirli bölgelerde kavisleri olan bacaklara orantılı denebilir. Fakat güzel diyebilmek için daha farklı kriterlerde vardır. Selülitsiz olması, yeteri kadar ayrıntılı olması, ve düzgün olması.

Spor Yapmak Selüliti Ortadan Kaldırır Mı?

En kısa yanıtıyla evet. Sürekli aktif olan, beslenmesine dikkat eden, doğru egzersizler ile kombine edilmiş doğru programı uygulayan bir kadının selüliti olması hiç aklınıza yatıyor mu? Tabi ki yatmaz, bu söylediklerimi yaparsanız selülitleriniz zaten olmayacaktır.

Selülit genel anlamda hareketsizlik ve yanlış beslenmeden kaynaklıdır. Hiç olmazsa günde 1-2 saatlik yürüyüş ve doğru bir beslenme ile selülitlerinizin azalacağına inanıyorum.

Sporculara baktığınızda, olimpik sporcuları inceleyebilirsiniz, selüliti olan bir tane bile gördünüz mü? Göremezsiniz. O kadar antrenman ve düzenli beslenme sonucunda gram selülit yok hiçbirinde. Yada modellerde selülit gördünüz mü? Bu kadar basit.

güzel ince bacaklar

Spor Yapmak Bacakları Ayrıntılı Görünüme Kavuşturur Mu?

Evet canlarım kavuşturur. O hep özendiğiniz modellerin bacakları gibi ayrıntılı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Spor yapmak ve doğru beslenme zaman içerisinde vücudunuzdaki yağ oranını azaltacaktır. Ekleyeceğiniz egzersizlerin doğru nitelikte olması, bacaklarınızın yağlardan daha fazla arınmasını sağlayacak ve ayrıntılı bir görünüme kavuşacaksınız.

Bacaklarım kaslı olmasın dediğinizi duyar gibiyim, bacaklarınız zaten yeterince kaslı. Burada anlamadığınız nokta, o iğrenç kaslı görünüm diye bahsettiğiniz forma ulaşmak için özel hormon takviyeleri kullanmalısınız. Eğer onları kullanmazsanız asla ve asla bacaklarınız itici görünmeyecek aksine çok çekici görünecektir.

Profesyonel seviyede binlerce kadın atletin bacaklarına bakabilirsiniz, saatlerce antrenman yapmalarına rağmen, bacakları ne kadar güzel ve çekici değil mi? Maria Sharapova mı dediniz? Evet bence de.

Lütfen spor yaparak bacakları şekillendirmek ve seksi bir görünüme kavuşturmak ile, profesyonel vücut geliştirme sporcusu olan kadınları karıştırmayınız, onların amacı tamamen farklı. Yarışmada birinci olmak için öyle olmalılar. Ayrıca bikini model yarışmalarını da incelemenizi tavsiye ederim.

Doğru egzersiz ve doğru programı seçerseniz, bacaklarınız asla kötü görünmeyecek aksine süper çekici olacaklardır.

Spor İle Bacaklarımın Kalın Yerlerini İnceltebilir Miyim?

Evet, spor yaparak bacaklar incelir. Nereyi sorduğunuzu anladım, baldır, dizden aşağısı yani. Burası incelir mi? Evet incelir, hem orayı inceltebilir, hem de bacak kısmına yani dizden yukarısına tonu kazandırabilirsiniz. Tabi bu değişikleri yapmak biraz zaman alır ama sonuçları mükemmel olur. Bu programı size hazırlayabilecek antrenör bulabilirseniz mutlaka yapabilirsiniz. Biraz zordur.

Doğru egzersizleri seçmek, ve doğru dönelmeme ile bacaklarınızın istediğiniz kısımlarını inceltir ve istediğiniz kısımlarını kalınlaştırabilirsiniz.

Spor Yaparak Çarpık Bacaklar, Parantez Bacaklar Düzeltilebilir Mi?

Çarpık bacak, parantez bacak sporla düzeltilir mi? Tarihin en popüler sorusu, evet düzeltilebilir. Fakat zaman alır. Mutlaka sizi bir antrenörün birebir çalıştırması gerekir.

Bu çarpıklık ve parantezlik neyden kaynaklanıyor? Önce ona bakalım. Doğumsal bir sorun yoksa, mekanik bir problem yoksa, kemikler ile ilgili bir sorun yoksa, bahsettiğimiz bozukluklar kasların kuvvet ve esneklik dengesizliğinden kaynaklanıyorsa düzeltilebilir. Sonuçta bu durumda bir postur bozukluğudur. Nasıl ki kasların kuvvet ve esneklik dengesini sağlayarak lordoz ve kifoz gibi duruş bozukluklarını çözebiliyorsak bacaklarınızda oluşan bu kötü görünümü de düzeltebiliriz.

Bacak estetiği ameliyatı ve cerrahi yöntemler ile de düzeltilebildiğini duymuştum, ama önce spor yapmayı denemenizi tavsiye ederim, hem daha ekonomik hem de daha eğlenceli. Size minik bir ip ucu vereyim, uzun süre yoga ve pilates ile uğraşan kadınların bacaklarına göz atın, ama doğru şekilde uğraşanlara.

Çarpık bacak ve parantez bacak çok uzun ve detaylı bir konu, başka bir yazıda anlatacağım.

Spor Yaparak Bacaklarımı Uzatabilir Miyim?

Eğer gelişim çağınız bitmişse maalesef haberler üzücü. Ama hemen umutsuzluğa kapılmayın, egzersizleri doğru planlayarak görünümünü daha uzun hale getirebilirsiniz. Bacaklarınız uzamaz ama daha uzun gibi görünürler.

Burada önemli olan bu görünüme nasıl kavuşacağınızı bilen bir antrenör ile çalışmak. Bacaklarınız için seçtiğiniz bazı egzersizler bacak kaslarınızı daha uzun ve tonulu hale getirecektir.  Özellikle bacağınızın ön ve arka tarafında olan kasların doğru şekillendirilmesi daha uzun bir bacak görünümüne sahip olmanızı sağlar.

Bacak kaslarınız ile ilgili yapacağınız bir takım çalışmaların, kalçanızı da bir miktar şekillendireceğini unutmayın. Toparlanmış ve daha dik duran bir kalça, vücudunuzun alt kısmının üst kısma oranla daha uzun görünmesini sağlar. Bu sayede de daha uzun bir bacak görünümüne kavuşursunuz.

Modellerin bir çoğunun bacaklarının uzun görünmesinin altında aslında bu görsel şekillendirme yatmaktadır.  Şöyle düşünelim, aklınıza güzel bir model getirin, şimdi diz altı bölgesi yani baldırı kalınlaştırın, dizinin hemen üst kısmını da aklınızda kalınlaştırın, şimdi yuvarlak kalçasını yaygın ve düşük halde düşünün, sizce hala bacakları güzel mi?

online koçluk fitness uzaktan eğitim

Yürürken Bacaklarım Güzel Görünecek Mi?

Çok farklı bir açıdan da konuya bakmak ister misiniz?. Evet bacaklarınız selülitsiz, çarpık değil, yeteri kadar ince ve şekilli. Peki bu güzel bacaklar yürürken nasıl görünüyor? Etrafınızda bu şekilde bacaklara sahip olan ama yürürken hiçbir halta benzemeyen kadınlar mutlaka vardır. Peki neden böyle?

Bu durumun çok farklı mekanik hasarlar ile ilgisi olabilir, eğer böyle bir hasar varsa bunu hisseder ve doktora gidersiniz. Benim burada bahsetmek istediğim postür bozukluğundan ve alt vücudun yeteri kadar esnek olmamasından kaynaklanan ahenksiz yürümedir. Nasıl ki podyumda modeller yürürken ahenkli ve göz alıcı görünüyorsa, sizde yeteri kadar bacak ve kalça esnekliğine kavuştuğunuzda ve postürel bozukluklarınızı giderdiğinizde, yürürken bir model gibi görüneceksiniz. Tavsiyem, her gün esneklik çalışmaktan vazgeçmeyin.

Bacak estetiği yaptırmak ile ilgili düşüncesi olan hanımlar, sanırım bu yazıyı okuduktan sonra tekrar düşüneceksiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir