Kadın Fitness : Model Vücudu Eğitimi ve Antrenmanları

Umut Varol tarafından tarihinde yayınlandı

Kadın Fitness : Model Vücudu Eğitimi ve Antrenmanları

Model Vücudu

Kullanım           : Tam Ömür Boyu Kullanım
Uyum                : Masa üstü, mobil uygulama, TV üzerinden erişim
Kurs Programı : 31 Ders
Süre                  : 1,5 Saat
Amaç                :

 • Daha ince ve şekilli bir vücut
 • Selülitsiz ve yağsız bir vücut
 • Özgüveni yüksek bir duruş (model gibi)
 • Kadınsı kıvrımların belirginleşmesi
 • Sağlıklı, zinde, yenilenmiş bir insan

MODEL VÜCUDU

Kadınların fiziki olarak problem yaşadıkları bölgeler, erkeklerden tamamen farklıdır. Model gibi görünmek, vücudunuzu mükemmelleştirmek için, kadın vücudunun detaylarını düşünerek ve model vücudunu hedefleyerek bir program yaratmak gerektiğini düşündüm.Eğer hedefimiz büyükse, o hedefe odaklanmış bir plann dışındakiler tamamen zaman kaybı olacaktır. Bu yüzden, tek amaca odaklanmış olan bu programı ve detaylarını anlattığım eğitimi oluşturdum.

TAMAMEN ALETSİZ

Model vücuduna ulaşmak için hiç bir ekipman veya alet kullanmanıza gerek yok. Bütün antrenmanları, tamamen vücut ağırlığı kullanılarak yapılacak şekilde hazırladım. Bu sayede, her yerde antrenmanlarınızı yapabilecek ve gündelik mazeretlerin karşınıza çıkmasına izin vermeyeceksiniz. Sürekli başarısızlıklar ile dolu spor salonlarına git gel döngüsünden kurtulacak ve kendiniz için fazladan zaman yaratacaksınız.

MÜKEMMEL DURUŞ

Model gibi bir vücuda sahip olmak, sadece incelmek ve şekillenmek ile sağlanamaz. Ayrıca, mükemmel bir posture (duruşa) sahip olmak gerekir. Şekillenmeniz ve incelmeniz için özel antrenmanlar hazırladığım gibi, duruşunuzu mükemmelleştirmek ve daha özgüvenli görünmeniz için postur geliştirmeye yönelik bir planda hazırladım ve antrenman döngüsünde uygun yere yerleştirdim.

ETKİLİ EGZERSİZLER

Evde yapabileceğiniz, en etkili ve amaca yönelik egzersizleri detaylı şekilde uygulama yaparken anlattım. Kolayca anlayabilecek ve rahatça uygulayabileceksiniz. Aletsiz şekilde uygulanabilecek egzersizler sonsuz, fakat siz hangisini yapmalısınız? Bu karmaşıklığın içerisinde hedefe yönelik olanları sizin için seçtim ve detaylı şekilde anlattım.


Umut Varol

Selamlar, Umut Ben, spora olan tutkum nedeniyle, TVGFBF (Türkiye Fitness Federasyonu) da değişik zamanlarda 1. ve 2. Kademe Fitness Antrenörü eğitimlerimi tamamladım. Değişik kuruluşlardan personal training hakkında eğitimler almaya devam ettim. Amerika'da bulunan EXOS’dan Tactical Training System (Operasyonel kişilerin spor faliyetleri hakkında) eğitimi aldım. 2012 yılında uvfitness.net sitesini kurdum. Fitness ile ilgili yüzlerce yazı yazdım ve onlarca farklı program tasarladım. Kuleli Askeri Lisesi ve Kara Harp Okulu’ndan mezun oldum. 3 ay süren komando temel eğitimini başarıyla bitirdim. Sonrasında 7 ay süren komanda ihtisas eğitimini başarıyla bitirdim. Bu eğitimlerim sırasında, su altı ve su üstü eğitimleri, paraşütle atlama eğitimleri, ileri seviyede dağcılık ve kayak eğitimi ayrıca ileri seviyede özel birlik harekatına yönelik eğitimlerimi tamamladım. Üst sınıf operasyonel birlikler için spor faaliyetleri konusunda kurs süresi boyunca eğitim aldım. Uzun yıllar komando birliklerinin ve özel birliklerin eğitilmesi görevlerinde bulundum. / / / Şuan da isteyen kişilere hedeflerine ulaşmaları için online destek sağlıyor, yazı çalışmalarıma devam ediyor ve udemy üzerinden eğitimler veriyorum.

20 yorum

Zeynep · 21 Haziran 2019 9:55 pm tarihinde

Umut Bey merhabalar, benim vücudumda 20 kilo fazlam var ama çok sıkı bir etim olduğu için dışardan bakıldığında bu pek fark edilmiyor ve kilom vücuduma dengeli olarak dağılmış şekilde ama kaslı ve kalın bacaklarım beni fazlasıyla rahatsız ediyor. Bunun için birçok antrenman denedim fakat çoğunda istediğim incelmeyi yakalayamadım bir kısmında da çok az yakaladım dolayısıyla bir spora başlarken çok tereddüt ediyorum acaba bacaklarıma etkisi olur mu diye. Evimde eliptik bisiklet var ve bunun yanında kendi ağırlığımla antrenman yapmak istiyorum ne önerirsiniz? Teşekkürler.

  Umut Varol · 3 Temmuz 2019 12:37 pm tarihinde

  Selamlar,
  Öncelikle sıkı bir diyet programı takip ederek kilo kaybetmelisiniz. Diğer türlü istediğiniz incelmeyi yakalayamazsınız. bunun yannda çok tekrarl egzersizleri seçmelisiniz. Sizin 30-40 tekrarlar yapabildiğiniz ağırlıklar olmalı. Çok uzun bir konu buradan kısaca anlatmak çok zor.

İlknur · 1 Temmuz 2018 10:46 am tarihinde

Merhabalar hocam ben programınızı aldım dersleri takip ederek eğitimimi tamamladım. Daha sonra tüm içerikleri inceleyince biraz aklım karıştı öncelikle yapmak istediğim incelerek vücudumdaki yağlı olan yapıdan kurtulup kilo vermek bunun yanında daha sıkı daha daha ince daha fit olmaktır. Bunun için model vücudu antremanında verilen programı yapmam yeterli olacak mı yoksa diğer içeriklerdeki antremanlarıda eklemelimiyim. Yarın pazartesi 🤪 biran önce başlayıp hedefime ulaşmak istiyorum yorumunuz için şimdiden teşekkürler 😊

  Umut Varol · 1 Temmuz 2018 12:27 pm tarihinde

  Selam İlknur, amacın için Model Vücudu Antrenmanını takip etmen yeterli olur. Model vücudu içerisinde bulunan değişken antrenman sistemininin mantığnı anladığını düşünüyorum. “Ders 11:Model Fiziği : 365 Gün Boyunca Yağsız, Şekilli Bir Vücut” içerisinde anlattığım yaklaşım senin amacına uygundur. Ayrıca Model Vücudu antrenmanı içerisinde bulunan Posturel Düzgünlük çalışmaları, bir kadın olarak daha özgüveni yüksek bir görünüme sahip olmanı sağlayacak. Derslerde anlattığım gibi, sadece incelmek ve sıkılaşmak, mükemmel görünüm için yeterli değil. Posturel görünümünde mükemmel olması gerekli. Diğer içerikleri eklemeden, sadece model vücudu programına yönelmelisin. Tabi incelmek için, kaloriyi azaltman gerektiğini biliyorsun. 2-3 hafta içerisinde, beslenme ile ilgili bütün yaklaşım ve detayları içeren yeni bir eğitim ekleyeceğim. Bittiği zaman o eğitimide alarak, istediğin mükemmel vücuda ulaşabilirsin. Şimdi vakit kaybetmeden, yarından itibaren çalışmalara başlamalısın. Gelişmeleri buradan bekliyor olacağım. 🙂

Arzu · 18 Haziran 2018 10:57 am tarihinde

İyi günler,
Benim bacaklarım çok ince, kalçam şekilsiz ve sarkık, etim gevşek. Orta kiloluyum ve daha fazla incelemeden forma girmek istiyorum. Hangi antremanları önerirsiniz?

  Umut Varol · 18 Haziran 2018 12:26 pm tarihinde

  Selamlar, bu antrenmanı uygulayabilirsiniz. Bütün vücudunuz şekle girecek ve sıkılaşacaktır. Bacaklarınız biraz dolgunlaşacak, kalçanız sıkılaşacak ve şekillenecektir. Burada dikkat edeceğiniz bir detay var tabi. Bu antrenmanı uygularken, günlük aldığınız kaloriyi azaltmamalısınız. Eğer azaltırsanız incelmeye başlarsınz. Fakat günlük beslenmenizi değiştirirken, kaloriyi azaltmazsanız incelmeyeceksiniz. Antrenmanı satın almak için, yazının içerisinde bulunan linke tıklayabilirsiniz.

Sevda Mutlu · 31 Mayıs 2018 11:54 pm tarihinde

Hocam selamlar, iki haftadır uygulayorum bacaklarım ve kalçam çok değişti, acayip sıkılaştım yani. Zamanla çok daha iyi olacak eminim. Birde her soruma yanıt vermeniz çok hoşuma gidiyor teşekkür ederim. 😊😊

Sibel · 28 Mayıs 2018 11:42 am tarihinde

Hocam salondakilerden ne farkı var ki?

  Umut Varol · 28 Mayıs 2018 12:46 pm tarihinde

  Selam, klasik fitness salonlarında , size 12*3 içerikli egzersizler yazarlar ki bu tip uygulamanın amacı hipertrofidir. Bu bir miktar dolgunluk yaratırken, malesefki düşük seviyede kalori yaktırır. Kilo vermek için sürekli bir diyete başvurursunuz. Benim burada oluşturduğum program 12*3 gibi tekrarlar ile kısıtlı değildir. Tamamen değişken ve inceltmeye yönelik bir çalışmadır. Bunun yanında gerekli yerlerde kıvrımlar oluşturmak için de etkilidir. Evet böyle bir programı çok tecrübeli bir kişisel fitness eğitmeni sizin için oluşturabilir. Fakat bunun için saatine 80-152 tl arası bir fiyat ister. 3 aylık çalşma size 2500tl dolaylarında bir rakama mal olur. Ben ise buraya programı hazırlayıp koydum ve en güzeli evde yapabileceksiniz, küçük bir ödeme ile sürekli elinizin altında olacak. Ayrıca, bu sadece bir program değil, eğitimdir de. Vücut ağırlğı ile oluşturulmuş olması fazla fazla kalori yakmanızı sağlayacak, metabolizmanız hızlanacak ve olası doğru beslenememe durumlarının önüne geçecek.

Beril · 27 Mayıs 2018 9:56 pm tarihinde

Hocam kolay gelsin, benim biraz belim kalın omuz ve kalçamda dar. Yani karşıdan baktığnız dümdüz duruyorum hiç kııvrım falan yok yani. salona da gitmek zor geliyor evde yapılacak bişeyler ararken bu programı buldum sadece evde çalışarak benim kalçam falan büyür m? belim incelir omuzlarım falan düzelir mi? yani kum saatine benzer mi vücudum?

  Umut Varol · 28 Mayıs 2018 12:49 pm tarihinde

  Selamlar, vücut tipinizin bu durumla direk olarak ilişkisi olmakla birlikte, bu programı düzenli şekilde uyguladığınızda, omuzlarınız daha dik ve geniş durur (kadınsı), beliniz incelir, kalçanız şekillenir ve kıvrımlı bir hal alır, ayrıca bacaklarınız da incelir ve şekillenir.

Elif · 26 Mayıs 2018 12:52 pm tarihinde

merhaba, ben biraz kiloluyum bu program kilo vermemi sağlar mı?

  Umut Varol · 26 Mayıs 2018 10:58 pm tarihinde

  selamlar, evet bu program kilo verme konusunda size yardımcı olur. Kilo verirken vücudunuzun şekillenmesine, bacaklarınızın incelmesine de yardımcı olacaktır.

Müge Fernuh · 25 Mayıs 2018 6:08 pm tarihinde

Hocam selamlar 24 yaşındayım boyum 165cm kilom 53 vücudum sıkı değil hatta çok yumuşak ve bıngıl bıngıl erkek arkadaşım hiç beğenmiyor birazda şekilsiz görünüyor tabi. ben bu eğitimi alsam anlayabilir miyim? Beni sıkılaştırır mı? vücudum nasıl değişir? çok soru var aklımda lütfen yardım edin.

  Umut Varol · 25 Mayıs 2018 6:17 pm tarihinde

  Selam, öncelikle insanların sizi nasıl beğendiği ve gördüğü değil, önemli olan sizin kendinizi nasıl gördüğünüzdür. Eğer fiziğinizi sıkılaştırmak ve şekillenmek istiyorsanız, bu program tam size göre. Aklınızda ki soruların her birini programa başladıktan sonra çözebileceğinizi düşünüyorum, başlamak bitirmenin yarısıdır unutmayın.

Sena · 25 Mayıs 2018 2:27 pm tarihinde

Hocam selmalar, programın tamamını göremedim, nasıl görebilirim?

  Umut Varol · 25 Mayıs 2018 2:29 pm tarihinde

  Selamlar, programın tamamını görebilmeniz için en altta bulunan antrenman linkine tıklamanız gereklidir. Yönlendirileceğiniz yerde, içeriği görebilir dilerseniz satın alarak ömür boyu kullanabilirsiniz.

   Sena · 25 Mayıs 2018 2:30 pm tarihinde

   Peki hocam, ben kilolu değilim, boyuma göre kilom ideal, fakat biraz daha belim incelsin ve kalçam bacaklarım şekillensin istiyorum, birde selülitler tamamen ortadan kalksın, bu programlar bana bunu sağlar mı? Birde ömür boyu demişsiniz, bir kere alıcam ve bir daha hiç ödeme yapmayacak mıyım?

    Umut Varol · 25 Mayıs 2018 2:33 pm tarihinde

    Evet, bu eğitim ve programları bir kere satın alırsınız ve ömür boyu kullanmınıza sunulur. Tekrar tekrar ödeme yapmazsınız. Aylık üyelikler ile sürekli sizden ödeme almak değil amacım. Ama kaliteli bilgi için bir miktar ödeme yapmanız bana da destek oluyor.

    Diğer sorunuza gelirsek, bu programı uygulamaya başladıktan sonraz, zaman içerisinde, vücudunuz her bölgesi şekillenecek ve görünümünüz bir modeli andırmaya başlayacaktır. Amacı bu zaten. Bu amaç için uzun süre emek verilerek özel olarak tasarlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir