Plaj vücudu planı, plaj vücudu tipinde bir fiziğe ulaşmak isteyen erkeklere yol göstermek için oluşturduğum ve sadece çeşitli zamanlarda açılan whatsapp grubu üzerinden gönderdiğim antrenman programlarının bütünüdür.

Bu sayfayı incelediğinizde aklınızda soru işareti kalmayacak şekilde, gereksiz laf kalabalığına maruz kalmadan plaj vücudu planı hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Plaj Vücudu Programı

Plaj Vücudu Planının Temel Taşları Nelerdir?

Bu plan, yağ yakımını yüksek seviyede tutarak, kasları şekillendirmeye odaklanmaktadır. Oluşturulan antrenmanlar, bu amacı sağlayabilecek şekilde, kaynaklara dayanan bilgiler ile oluşturulmuştur. Yıllarca çalıştırdığım kişiler üzerinde ve daha önceden açılmış gruplarda başarısı test edilmiştir.

Plaj vücudu planı, 1 dönemden oluşmakta ve 4 farklı faz içermektedir. Her faz, 3 hafta sürmektedir. 1. Dönem 12 haftadır.

İlerleyen zamanlarda, plaj vücudu planını bitirenler için, 12 haftalık Plaj Vücudu Alfa isimli devam programını oluşturmayı planlıyorum. Henüz hazırlamadım.

Her faz 3 haftadan oluşmaktadır.

İlk katılacağınız grup, Plaj Vücudu olmalıdır. Plaj vücudunu bitirdiğinizde, açılacak olan Plaj Vücudu Alfa grubuna katılabilirsiniz.

Plaj Vücudu Planı Dönemler, Fazlar, Neden Bu Kadar Karışık?

Başarıya ulaşmak için, bir kişiyi sporcu olarak ele almalıyız. Sporcu olarak ele aldığımızda antrenman biliminde, araştırmalar ile kanıtlanmış ve kitaplara konu olmuş doğruları uygulamamız gerekmektedir.

Vücudun olanaklı olan en üst seviyede antrene edilmesi ve plaj vücuduna kavuşulabilmesi için, aşamalı yüklenme (progressive overload) uygulamak, makro döngüleri oluşturmak ve doğru şekilde egzersiz progresyonlarını yerleştirmek gerekir. Bu sebepler ve benzeri diğer etkilerden dolayı, antrenman planı fazlara ve dönemlere ayrılmıştır. Her dönem ve fazın amacı farklıdır.

Siz whatsapp grubunda bu detaylara boğulmayacak, sadece uygulama yapacaksınız. Bu detaylar ile uğraşmak antrenörün (benim) işidir.

PV Neye Ulaşmanı Sağlar?

 • Vücut yağını azaltır. Daha düşük yağ oranı.
 • Kilo kaybetmeni sağlar.
 • Kaslarını şekillendirir ve forma sokar.
 • Kuvvetini arttırır.
 • Kardiyovasküler (kalp ve dolaşım sistemi) kapasiteni arttırır. Yüksek kondisyon.

Kullanılan Egzersizler Nasıldır?

Her türlü egzersiz tipinden faydalanırız. Makineler, serbest ağırlıklar, fonksiyonel egzersizler. Öğrenilmesi için özel teknik eğitim gerektirmeyecek egzersizleri seçtiğim için kaygılanmanıza gerek yok.

Plaj Vücudu Planını Uygulamam İçin Nelere İhtiyacım Var?

Bu plan spor salonunda uygulamak için düzenlenmiştir. Evde çok kapsamlı bir salonunuz yoksa evde uygulayamazsınız.

Kendinize güven ve vücudunuzu şekillendirme arzusuna ihtiyacınız var.

Plaj Vücudu Planı Ne Değildir?

Size özel olarak bireyselleştirilen bir plan değildir. Katılacağınız whatssapp grubunda, diğer katılanlar ile birlikte ortak uygulayacağınız bir plandır. Tabi size güzel bir haberim var, insan anatomisi kişiden kişiye değişmemekle birlikte, fizyolojileri de birbirine yakındır.

Sistem Nasıl İşliyor?

En yakın grubun açılacağı ilk tarihten önce bana instagram @umutvarolfit veya mail umut(at)umutvarol.com.tr ile ulaşmalı ve yerinizi ayırtmalısın.

İnstagram üzerinden takip ederseniz, açılan gruplardan en hızlı şekilde haberdar olursunuz. Her ay bir grup açıyorum.

Whatssapp grubu açıldığında sizi gruba ekleyeceğim.

Belirlenen tarihte ilk uygulamanız gereken fazı içeren antrenman, exel veya pdf dosyasında gruba eklenecek.

Bu dosya içerisinde antrenman programı, egzersiz isimleri, tekrar sayıları, dinlenme süresi, set sayıları (benzer detaylar) ve egzersizlerin nasıl uygulanacağını anlatan video linkleri (youtube) olacak. Videolar bana ait olmayabilir.

Grup içerisinde akla gelen soruları hızla yanıtlamaya çalışacağım ama jenerik olarak 12 saat içerisinde yanıtlayacağım diye eklemeliyim.

3 haftalık her faz bittiğinde, yeni antrenman whatsapp grubuna eklenecek ve siz yeni antrenman planına başlayacaksınız.

Grup içerisinde ilerlemeler üzerinde konuşacağız.

Özel bir beslenme planı vermiyor, beslenme tavsiyeleri veriyorum. Bu bireyselleştirilmiş bir plan değildir, whatsapp grubudur. Güzel tarafı şudur ki, beslenmenize dikkat etmeseniz bile bu plan vücudunuzu derleyip toplar ve şekillendirir.

Daha Önceden Açılmış Gruplar

Plaj Vücudu 1 :  01 Mart 2020 – 10 Kişi

Başlamadan Önce Hangi Noktada Olduğunuzu Kaydedin

Başlamadan önce, vücut ölçülerinizi kaydedin ve fotoğraflarınızı çekin. Bu şekilde ilerleyişinizi gözlemleyebilirsiniz. Eğer izin verirseniz, yeni başlayacaklara ışık tutması için 12 hafta sonunda değişiminizi web sitemde ve instagramda paylaşırım.

Ölçülerinizi Alacağınız Noktalar

 • En geniş yerden omuz çevresi
 • En geniş yerden göğüs çevresi
 • En ince yerden bel çevresi
 • En geniş yerden kalça çevresi.
 • En kalın yerden bacak çevresi
 • En geniş yerden baldır çevresi.

Resimlerinizi Nasıl Çekmeniz Gerektiği

Detayların Üzerinden Geçelim

 • Plan                         : Online (Whatsapp Grubu)
 • Katılacağınız Grup  : Plaj Vücudu
 • Süre                          : 12 Hafta
 • İhtiyaç                      : Spor Salonu
 • Fiyat                         : 250₺
 • Amaç                        : Yağ Yakımı + Kasları Şekillendirme + Kondisyon

Gruba Katıldığınızda Kabul Ettiğiniz Şartlar

Gruba katıldığınızda, spor yapmanızda sakınca olmadığına dair hastane veya aile hekiminden onay aldığınızı kabul edeceğim.

Antrenmanlar çok etkili olsa da, yaşınıza ve mevcut durumunuza göre alınan sonuçların farklık göstereceğini kabul ettiğinizi düşüneceğim.

Özel beslenme planı yazmayacağımı, sadece tavsiye vereceğimi anladığınızı bileceğim.

Benimde insan olduğumu ve bazen hızla geri dönüş yapmayacağımı ve akşam 21:00 den sonra yazamayabileceğimi anlayışla karşılayacağınızı biliyor olacağım.

Grubun huzurunu kaçırıcı bir davranışta bulunursanız, sizi gruptan çıkaracağımı ama antrenman planlarını göndermeye devam edeceğimi bildiğinizi kabul edeceğim.

Saygılarımla.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.