Karın Kası Ameliyatı Size Neleri Vermez?

            Gün geçmiyor ki estetik uzmanı doktorlar yeni bir şeyle ortaya çıkmasın. Şimdilerde çok moda olan six pack ameliyatı veya karın kası ameliyatı hakkında fikriniz vardır. Yoksa da en azından her yerden karşınıza fırlayan reklamları görmüşsünüzdür. Bu konu için yapılan ameliyatın etik tarafı hakkında bilgim yok bu yüzden fikrimin de olmasını beklemeyiniz ben size etik kısmından değil, bu ameliyatın size ne getirip ne getiremeyeceğinden bahsedeceğim.

Daha önceden yazdığım Liposuction, Yağ Aldırma Yaptırsam Mı? yazımı da buradan okuyabilirsiniz.

Karın Kası Ameliyatı

            Efendim bu yazıya başlamadan önce internette kısa bir araştırma yapmayı ihmal etmedim. Sizde ameliyat detayları hakkında kısa bir araştırmayla birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. En kısa yoldan anlatmak gerekirse, liposuction yöntemiyle göğüs ve karın bölgenizde olan fazla yağ alınıyor, eğer göğüs bölgesinde erkekler için jinekomasti durumu varsa bu ayrıca çözülüyor, böylelikle daha yağsız bir görünüm alıyorsunuz. Aşırı deri sarkması olursa deri germe işlemi yapılıyor. Aniden yağlar kaybolunca deri bir anda toparlanamaz tabii. Alınan yağ miktarı yeterliyse karın bölgenizde istenilen karın kası bombeleri bu yağlar kullanılarak sağlanıyor eğer yetersizse o kısımlar için implant kullanılarak bu görüntü elde ediliyor. Sonrasında koruyabilmeniz için beslenme uyku ve spora dikkat etmeniz isteniyor. Böylelikle uzun yıllar kalabiliyormuş. Yani sonsuza kadar değil. Eğer beslenme spor uykuya dikkat etmezseniz kaybolması daha hızlı oluyormuş. Durum kısaca böyle. Ben demiyorum anlatan doktorlar diyor. 

            Ameliyatın kısaca nasıl olduğunu öğrenmiş olduk. Burada dikkatimi çeken konu, o kadar anestezi, kesiler ıvır zıvır katlandınız sonuca ulaştınız ama beslenme-uyku-spor üçlemesine dikkat etmezseniz kayboluyormuş. Yahu adam zaten bunlara dikkat etmediği için koca göbeğiyle sana gelmiş canım doktor, e onlara dikkat etseydi gelmeyecekti zaten. Sence bunlara dikkat eder mi? Bunca yıllık antrenörün net şekilde söyleyeyim, dikkat etmez.

six pack ameliyatı ve karın kası ameliyatı

Six Pack Ameliyatı Size Neyi Vermez?

Tabi bir anda karın kasına ulaşmanızın size görselden başka hiçbir faydası olmaz. Bir gün performans göstermeniz gereken bir iş karşınıza çıkarsa nal toplarsınız haberiniz olsun. Tam olarak göründüğün gibi olamama durumudur. Zaten günümüzün en büyük problemi de bu değil mi? Kimse göründüğü gibi değil, sadece olmak istediği gibi görünmeye çalışıyor.

            Gerçekten karın kaslarına ulaşmak büyük zahmet gerektirir. Doktorumuzun ameliyat sonrasında verdiği tavsiye gibi, beslenmeye, uykuya ve spora dikkat etmek gerekir. Tabi bunlara dikkat ederek karın kaslarına ulaştığınızda, sağlık verilerinizin daha iyiye gideceğini, güç ve kuvvetinizin artacağını, yaşlanmaya direneceğinizi, metabolik hastalıklardan korunacağınızı, kemik yoğunluğunuzun artacağını falan bildiğinizi düşünüyorum. Hiç spor yapanla yapmayan bir olur mu? 

Karın Kası Ameliyatı Gereksiz

Gelin siz beni dinleyin bu saçmalıklardan uzak durum. Burun ameliyatı, kulak, göz, çene, göğüs implantı vs hepsi kabul edilebilir, bunları bir şeyler yaparak değiştiremez ve istediğiniz hale getiremezsiniz. Fakat karın kaslarına ulaşmak için ameliyat nedir? Yahu azıcık boğazını tutacaksın, azıcık mabadı kaldırıp spor yapacaksın gerisi gelecek. Yaş fark etmeksizin çok büyük ilerlemeler kaydediliyor, şahane fizikler elde ediliyorken neden böyle bir riske giriliyor? 

Bu ameliyatı yaptıracaklara birkaç sözüm daha var, belki karın kaslarına ulaşıp bir sporcu gibi görünebilirsiniz ama asla o görüntü size bir sporcunun iradesini vermez. Zayıf olmayı karakteriniz haline getirmeyin, daha güçlü olmanın yollarını arayın.

Evet konunun sonunda çok hızlı şekilde karın kaslarına ulaşmak isteyenlere çok basit ve uygulanabilir birkaç tavsiyem var. Bence siz, six pack ameliyatı yerine bunları yapın. Bu tavsiye vücut geliştirmeden tamamen bağımsızdır ve hızla karın kasına ulaşmaya odaklıdır. Şu 3 egzersizde kendinizi ustalaştırın. Birincisi koşmayı alışkanlık haline getirin, ikincisi kettlebell swing hareketinde ustalaşın ve çalışma yöntemlerini öğrenin. Üçüncüsü ve en önemlisi ise, kettlebell turkish get up egzersizinde bol bol pratik yapın. Kaloriyi de azaltırsanız vücudunuzun nasıl evrim geçirdiğine şaşırırsınız. Görüşmek üzere.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir