Umut Varol

1983 yılında Almanya’da doğdum. Kısa bir süre sonra ülkemize geri döndüm.

20 yıl boyunca Türk Silahlı Kuvvetleri’nde eğitim aldım ve görev yaptım.

Çeşitli konularda girişimcilik deneyimlerim oldu.

Spor ve fitness ile ilgili derinlemesine bilgi sahibi olmak için çeşitli eğitimlere katıldım. Sayısız kitap ve araştırma okudum. Kitap, kurs ve eğitim çalışmalarım devam etmektedir.

Güncel yazılarıma burada devam etmekteyim.

Amacına ulaşmak isteyen atlet ve amatörlere, fitness danışmanlığı vermekteyim.

Bahsettiğim konuların detaylı açıklamalarını için okumaya devam edin.

Fitness, Spor, Personal Training

Spor yapma tutkumu daha ileriye taşımak için TVGFBF (Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu) da değişik zamanlarda 1. Kademe, 2. Kademe ve 3. Kademe Fitness Antrenörü eğitimlerimi tamamlayarak Kıdemli Vücut Geliştirme ve Fitness Antrenörü oldum.

Değişik kuruluşlardan Kişisel Antrenörlük (Personal Fitness Trainer) hakkında fitness ile ilgili eğitimler almaya devam ettim.

Amerikada bulunan EXOS’dan Tactical Training System (Operasyonel kişilerin spor faliyetleri hakkında) eğitimi aldım. Askerlik hayatım boyunca benzer spor eğitimlerini katıldığım kurslarda da alma imkanım oldu.

Halen dünyaca ünlü antrenörlerden eğitimler almaya devam ediyorum. Özellikle kendimi fonksiyonel antrenman konusunda geliştirmek için, Michael Boyle’dan eğitimler almaya devam ediyorum.

Federasyon veya özel kuruluşlardan aldığım fitness ve spor eğitimleri bu işi yasal şekilde yapabilmemi sağlıyor. Ne kadar çok belge olsada, belgeler sizi çalıştıramaz. Kişisel araştırmalar ve bilgi birikimi bu konuda daha öne geçmektedir.

Fitness danışmanlığı için, kişiye özel online fitness danışmanlığı sayfasını inceleyebilirsiniz.

Askeri Geçmiş

Sırasıyla Kuleli Askeri Lisesi ve Kara Harp Okulu’ndan mezun oldum. Kısa bir süre (4 ay) helikopter pilotu eğitimi aldım ve sonrasında uzun yıllar görev yapacağım piyade sınıfına geçiş yaptım.

Komando temel (3 ay) ve Komando İhtisas (7 ay) kurslarını başarı ile bitirdim. Bu eğitimlerim sırasında, su altı ve su üstü eğitimleri, paraşütle atlama eğitimleri, ileri seviyede dağcılık ve kayak eğitimi ayrıca ileri seviyede özel birlik harekatına yönelik eğitimlerimi tamamladım. Üst sınıf operasyonel birlikler için spor faaliyetleri konusunda kurs süresi boyunca eğitim aldım.

TSK’da çeşitli kademelerde komando birliklerinde komutanlık yaptım. Göreve yönelik çok farklı fiziksel eğitimler aldım. Uzun yıllar komando birliklerinin ve özel birliklerin eğitilmesi görevlerinde bulundum.

Merak edenler için 🙂

Online Fitness Kursları

Dünyanın her yerine ulaşabilmek için udemy bünyesinde online kurs programları oluşturdum. Bu programlar, dersleri izleyip öğrenebileceğiniz, spesifik konuları en detaylı haliyle anlattığım kurslardır.

Şuanda fitness & beslenme ile ilgili 11 Türkçe, 2 İngilizce kursum bulunmaktadır. 30000’den fazla öğrenciye ayda 360 saat civarında kurs vermekteyim. Kurslarıma sürekli yenilerini eklemekte ve dersleri güncellemekteyim.

Fitness & beslenme kursları sayfasından inceleyebilirsiniz.