Vücut Ağırlığı İle Çalışan Kadın Kaslanır Mı?

Kuvvet çalışmalarına başlayacak olan her kadının aklında aynı korku var, kaslı ve çirkin olurum. Aklınızda canlanan fotoğrafı tahmin edebiliyorum. Her yerinden lif lif kaslar fışkıran, vücudunun her yeri damarlanmış size itici görünen kadınsı hatlardan uzaklaşmış bir vücut geliştirme yarışmacısı.

Biraz bu yarışmacıların geçtikleri evrelerden bahsedelim ki aklınızda bazı konular netleşsin. Bu kadınlar, yıllarını yüksek ağırlıklar kaldırmaya adarlar. Genelde sadece antrenman yetmez, bin türlü besin takviyesi kullanırlar ve o da yetmeyince değişik hormonlara başvururlar. Edindikleri kasları, daha yağsız ve ayrıntılı bir görünüme kavuşturmak için, sonsuz diyetler yaparlar. Yarışma zamanı yaklaştıkça, çok az miktarda aldıkları karbonhidratı tamamen sıfıra indirirler ve kullandıkları bir takım ergonejik yardımcılar ile tamamen deri altı yağından kurtulurlar. Yarışma gününe kısa bir süre kala vücutlarına tekrar karbonhidrat yüklerler ve kasların daha hacimli görünmesi için uğraşırlar. Ayrıca yarışma gününde, podyuma çıkmadan önce, tenlerini özel yarışma boyası ile boyarlar. Podyumdan önce maksimum derecede damarlı ve hacimli göstermek için türlü egzersizler ile ısınabildikleri kadar ısınırlar. Siz bu kadar hazırlıktan sonra gördüğünüz tek kare fotoğrafı aklınızda canlandırıyorsunuz. Yarışmadan 10 gün sonra o hanımefendileri görseniz, aslında çok farklı göründüklerini siz de anlayabilirsiniz.

Anlamanız gereken şu ki, istediğiniz kadar çalışın, kendi başınıza o görüntüye ulaşamazsınız.

Vücut ağırlığı ile yapacağınız çalışmalar ise, sizi çok seksi ve çekici bir görünüme kavuşturacak. Evet yağ oranınız azalacak, vücudunuz şekillenecek ve mükemmel bir postüre kavuşacaksınız. Kimse hımbıl hımbıl bir vücudu sevmez, siz de sevmezsiniz erkekler de sevmez. Burada size vereceğim çalışma şekilleriyle, düzgün omuzlara, sıkı kollara, ince yağsız ve sıkı bir bele, ayrıca mükemmel görünen bacaklara ulaşacaksınız. Artık hımbıl kadınların devri geçti, herkes fit ve sıkı vücutlu kadınları görmek istiyor.

Ayrca bir kadın, vücut geliştirme salonuna girip istediği kadar ağırlık çalışması yapabilir. Bu çalışmalar asla onu çirkin bir görünüme ulaştırmaz. Hatta fiziğini olduğu en iyi düzeye ulaştırır. Bunu yaparken dikkat edeceğiniz en önemli nokta, kilo almamaktır. Kilonuzu sabit tuttuğunuz sürece vücudunuz incelecektir. Kalınlaşmayacaktır, bana güvenebilirsiniz ve gönül rahatlığıyla ağırlık çalışabilirsiniz. Nereden mi biliyorum? Çalıştırdığım 100lerce kadın sporcudan olabilir mi?

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir